Prednáška a seminár zameraný na Axiomatický dizajn

Katedra  priemyselného inžiniersta a informatiky FVT TUKE zorganizovala dňa 18. februára 2020 prednášku profesora Christophera A. Browna z Worcester Polytechnic Institute (WPI) v USA na tému Axiomatický dizajn pre doktorandov, partnerov z priemyslu a riešiteľov projektu H2020 “SME 4.0“. Po prednáške nasledoval odborný seminár, cieľom ktorého bolo praktizovať teóriu a základné princípy axiomatického dizajnu. Seminár bol vedený Dr. Erwinom Rauchom z Free Univerzity of Bozen-Bolzano v Taliansku. Účastníci seminára boli rozdelení do skupín s cieľom vypracovať vlastné návrhy pomocou aplikácie teórie Axiomatického dizajnu. Z bezprostredných reakcií zúčastnených bolo evidentné, že prednáška ako aj seminár splnili ich očakávania.