Aktuality

Marec 2020
3D tlačou proti COVID-19 aj na Fakulte výrobných technológii
 • Top aktualita

Nový projekt s názvom Pomoznemocnici.sk, ktorý dáva možnosť ľudom pracujúcim s 3D tlačiarňami vytvárať pre pracovníkov v zdravotníctve ochranné masky z plexiskla. Do tohto výnimočného projektu sa v týchto dňoch zapojila aj Fakulta výrobných technológií so sídlom v Prešove, ktorá sa vo svojom Laboratóriu reverzného inžinierstva podieľa práve na výrobe týchto špeciálnych ochranných masiek.

Detail aktuality
INFORMÁCIA PRE UCHÁDZAČOV - Termíny podania prihlášok
 • Top aktualita

bakalárske štúdium: 31.05.2020 inžinierske štúdium: 29.06.2020

Detail aktuality
INFORMÁCIA PRE UCHÁDZAČOV
 • Top aktualita

Podávanie prihlášok na štúdium na Technickej univerzite v Košiciach počas obmedzení spôsobených širením vŕusu COVID-19

Detail aktuality
Automatizácia a robotizácia pre výrobné procesy 21. storočia
 • Top aktualita

Predmet výskumu: výskum teplotných vplyvov materiálov určených pre oblasť aditívnych technológií so zameraním na SLM metódu, výskum v oblasti testovania nových materiálov inovatívnymi NDT metódami výskum využitia konvolučných sietí v oblasti rozpoznávania obrazov strojových súčiastok, výskum v oblasti trénovania neurónových sietí prostredníctvom 3D modelov súčiastok a výrobkov

Detail aktuality
Výročné stretnutie partnerov projektu SME 4.0
 • Top aktualita

V dňoch 19. - 20. februára 2020 sa na Technickej univerzite v Košiciach v priestoroch Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM uskutočnilo 4. výročné stretnutie projektu H2020 „Smart Manufacturing and Logistics for SMEs in an X-to-order and Mass Customization Environment“.

Detail aktuality
Prednáška a seminár zameraný na Axiomatický dizajn
 • Top aktualita

Prednáška profesora Christophera A. Browna z Worcester Polytechnic Institute (WPI) v USA.

Detail aktuality
Bridge2ERA Programm
 • Top aktualita

"New polymer systems"

Detail aktuality
Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov
 • Top aktualita

Doktorka Darina Dupláková získala ocenenie Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov

Detail aktuality
City Internships 2020 - štúdium a stáže v zahraničí
 • Top aktualita

pre študentov všetkých ročníkov, rôznorodých študijných programov, v 20. metropolách sveta.

Detail aktuality
Build the Future - Graduate program
 • Top aktualita

“Build the Future - Graduate program”, je určený študentom 5. ročníka VŠ a absolventom, ktorí ukončili štúdium najneskôr pred 18 mesiacmi.

Detail aktuality
LITERÁRNY FOND
 • Top aktualita

Ocenenie za najlepšie práce Študentskej vedeckej konferencie v školskom roku 2018/2019

Detail aktuality
HACK THE WAY TO ZERO
 • Top aktualita

26. 9. 2019, 8:00 - 21:00 ŠKODA AUTO DigiLab (Jankovcova 1603/47a, 170 00 Praha 7)

Detail aktuality
Tím z FVT úspešne napreduje v medzinárodnom projekte TIPHYS Industry 4.0
 • Top aktualita

Fakulta výrobných technológií je od roku 2017 partnerom projektu s názvom Social Network Based Doctoral Education on Industry 4.0 (TIPHYS). Projekt je financovaný v rámci programu Erasmus Plus – Strategické partnerstvá a jeho aktivity sú naplánované do roku 2020. Jeho hlavným zameraním je skvalitňovanie obsahovej náplne doktorandského štúdia s orientáciou na koncepciu “Industry 4.0“.

Detail aktuality
prof. Ing. Ján Piteľ, PhD.
 • Top aktualita

V kategórii inovátor roka získal ocenenie prof. Ing. Ján Piteľ, PhD. z Fakulty výrobných technológií Technickej univerzity v Košiciach so sídlom v Prešove. Ocenenie získal "za inovatívne technické riešenia v oblasti automatizácie a riadenia strojov a procesov chránené patentmi a úžitkovými vzormi".

Detail aktuality
Titul EUR ING
 • Top aktualita

Titul EUR ING (Európsky inžinier / Euroinžinier) je celo-európsky uznávaný ekvivalent technického vysokoškolského vzdelania. Považuje sa za garanciu odbornej a spoločenskej kvality vzdelania inžiniera Európy. Certifikát umožňuje neobmedzenú mobilitu inžinierov vo svete a zároveň rieši problematiku uznávania kvalifikácie medzi jednotlivými krajinami v Európe a vo svete.

Detail aktuality
Ako byť produktívny, konkurencieschopný, ako byť úspešný
 • 04.03.2020

Prednáška významného odborníka z praxe a úspešného podnikateľa, dňa 4. 3. 2020 vo veľkej aule FVT na Štúrovej 31 o 12:40.

Detail aktuality
4th EAI International Conference on Management of Manufacturing Systems
 • 08.10.2019

October 8-10, 2019 Krynica Zdroj, Poland. Organizatorom je Fakulta výrobných technológií TUKE, Katedra priemyselného inžinierstva a informatiky a European Alliance for Innovation (EAI). http://manusystems.org/

Detail aktuality
 • 13.09.2019

Národný štipendijný program

Detail aktuality
FVT TUKE víťazom Škoda Day 2018
 • 19.11.2018

Automobilka Škoda Auto a.s. v Mladej Boleslavi už niekoľko rokov organizuje každoročne Deň otvorených dverí pre študentov vysokých škôl pod názvom Škoda Day. Akcie sa 8. a 9. októbra zúčastnili univerzity z Prahy, Brna, Ostravy, Plzne, Liberca, Hradca Králové a Pardubíc. Zo Slovenska sa zúčastnila len TUKE. V tomto roku sa po prvýkrát zúčastnila aj naša FVT.

Detail aktuality
Cena za vedu a techniku
 • 10.11.2018

Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov: Doc. Ing. Lucia Knapčíková, PhD., Ing. Paed. IGIP, Technická univerzita v Košiciach Za prínos pre rozvoj vedy a techniky na Fakulte výrobných technológií a za projektovú činnosť

Detail aktuality
GLOBAL FORUM - EASTERN EUROPE INDUSTRY-UNIVERSITY COOPERATION SUN MOON UNIVERSITY
 • 06.11.2018

Zástupcovia českých a slovenských univerzít /Univerzity Pardubice, Univerzity Hradec Králové, Vysokého učenia technického, Masarykovej univerzity, Technickej univerzita v Košiciach a Trenčianske univerzity Alexandra Dubčeka/ sa v dňoch 17. až 22. augusta zúčastnili akcie organizovanej juhokórejskou Sun Moon University s názvom Globálne Fórum o spolupráci priemyslu a univerzít. Účastníci nadviazali dôležité kontakty a odniesli si nové skúsenosti a inšpiráciu pre rozvoj svojich univerzít.

Detail aktuality