December 2019
Diseminačné podujatie projektu TIPHYS

18.12.2019 o 11.00 hod. - Aula Bayerova

Detail aktuality
Výroba komponentov v škoda auto

10.12.2019 od 7.45, Aula FVT, Štúrova 31, Prešov

• Top aktualita

Výzva na podávanie prihlášok na Erasmus + študentské mobility za účelom praktickej stáže v krajinách EU

DEŇ ŠTUDENTSTVA
  • Top aktualita

19. november 2019 od 12.00 hod.

ŠKODA DAY 2019
  • Top aktualita

Škoda Day 2019 - na akciu sa môžete prihlásiť buď na 22.10.2019 alebo na 23.10.2019.

Build the Future - Graduate program
  • Top aktualita

“Build the Future - Graduate program”, je určený študentom 5. ročníka VŠ a absolventom, ktorí ukončili štúdium najneskôr pred 18 mesiacmi.

LITERÁRNY FOND
  • Top aktualita

Ocenenie za najlepšie práce Študentskej vedeckej konferencie v školskom roku 2018/2019

HACK THE WAY TO ZERO
  • Top aktualita

26. 9. 2019, 8:00 - 21:00 ŠKODA AUTO DigiLab (Jankovcova 1603/47a, 170 00 Praha 7)

Tím z FVT úspešne napreduje v medzinárodnom projekte TIPHYS Industry 4.0
  • Top aktualita

Fakulta výrobných technológií je od roku 2017 partnerom projektu s názvom Social Network Based Doctoral Education on Industry 4.0 (TIPHYS). Projekt je financovaný v rámci programu Erasmus Plus – Strategické partnerstvá a jeho aktivity sú naplánované do roku 2020. Jeho hlavným zameraním je skvalitňovanie obsahovej náplne doktorandského štúdia s orientáciou na koncepciu “Industry 4.0“.

Detail aktuality
prof. Ing. Ján Piteľ, PhD.
  • Top aktualita

V kategórii inovátor roka získal ocenenie prof. Ing. Ján Piteľ, PhD. z Fakulty výrobných technológií Technickej univerzity v Košiciach so sídlom v Prešove. Ocenenie získal "za inovatívne technické riešenia v oblasti automatizácie a riadenia strojov a procesov chránené patentmi a úžitkovými vzormi".

Titul EUR ING
  • Top aktualita

Titul EUR ING (Európsky inžinier / Euroinžinier) je celo-európsky uznávaný ekvivalent technického vysokoškolského vzdelania. Považuje sa za garanciu odbornej a spoločenskej kvality vzdelania inžiniera Európy. Certifikát umožňuje neobmedzenú mobilitu inžinierov vo svete a zároveň rieši problematiku uznávania kvalifikácie medzi jednotlivými krajinami v Európe a vo svete.

4th EAI International Conference on Management of Manufacturing Systems
  • 08.10.2019

October 8-10, 2019 Krynica Zdroj, Poland. Organizatorom je Fakulta výrobných technológií TUKE, Katedra priemyselného inžinierstva a informatiky a European Alliance for Innovation (EAI). http://manusystems.org/

• 13.09.2019

Národný štipendijný program

FVT TUKE víťazom Škoda Day 2018
  • 19.11.2018

Automobilka Škoda Auto a.s. v Mladej Boleslavi už niekoľko rokov organizuje každoročne Deň otvorených dverí pre študentov vysokých škôl pod názvom Škoda Day. Akcie sa 8. a 9. októbra zúčastnili univerzity z Prahy, Brna, Ostravy, Plzne, Liberca, Hradca Králové a Pardubíc. Zo Slovenska sa zúčastnila len TUKE. V tomto roku sa po prvýkrát zúčastnila aj naša FVT.

Cena za vedu a techniku
  • 10.11.2018

Osobnosť vedy a techniky do 35 rokov: Doc. Ing. Lucia Knapčíková, PhD., Ing. Paed. IGIP, Technická univerzita v Košiciach Za prínos pre rozvoj vedy a techniky na Fakulte výrobných technológií a za projektovú činnosť

Detail aktuality
GLOBAL FORUM - EASTERN EUROPE INDUSTRY-UNIVERSITY COOPERATION SUN MOON UNIVERSITY
  • 06.11.2018

Zástupcovia českých a slovenských univerzít /Univerzity Pardubice, Univerzity Hradec Králové, Vysokého učenia technického, Masarykovej univerzity, Technickej univerzita v Košiciach a Trenčianske univerzity Alexandra Dubčeka/ sa v dňoch 17. až 22. augusta zúčastnili akcie organizovanej juhokórejskou Sun Moon University s názvom Globálne Fórum o spolupráci priemyslu a univerzít. Účastníci nadviazali dôležité kontakty a odniesli si nové skúsenosti a inšpiráciu pre rozvoj svojich univerzít.