FVT TUKE je členom medzinárodného projektu pod schémou Interreg Danube Region Programme

Fakulta výrobných technológií so sídlom v Prešove Technickej univerzity v Košiciach je členom medzinárodného konzorcia projektu s názvom Moving PLastics and mAchine iNdustry towards Circularity (PLAN-C) pod schémou Interreg Danube Region Programm. Kolektív riešiteľov je zložený zo 14 organizácií z 9 krajín, a tiež z 11 asociovaných partnerských organizácií zo 7 krajín. Za SR je v projekte okrem FVT TUKE zastúpený aj Slovenský plastikársky klaster a tiež asociovaný partner - Slovenská obchodná a priemyselná komora, Trenčín. Projekt s akronymom "PLAN-C" podporuje transformáciu hodnotového reťazca plastov v podunajských krajinách a má za cieľ transformáciu obehového hospodárstva plastov smerom k cirkulárnosti, prostredníctvom nadnárodnej spolupráce medzi spracovateľmi/výrobcami plastov a strojárskym priemyslom. V dňoch 26.-28.02.2024 sa v Linzi, v mieste sídla lídra projektu -Business Upper Austria, uskutočnilo úvodné pracovné stretnutie všetkých partnerov.

Začiatok projektu: 01.01.2024

Koniec projektu: 30.06.2026

Zodpovedná riešiteľka za FVT TUKE: doc. Ing. Lucia Knapčíková, PhD.